info@besgenegitimkurumlari.com +90 312 287 87 24

Psikolojik Destek Kapsamında Verilen Hizmetler

Psikolojik Destek Kapsamında Verilen Hizmetler

1- Bireysel Danışmanlık Hizmeti: Akademik gelişim yanında psiko-sosyal gelişim de başarıyı etkileyen önemli bir faktördür.  Öğrencilerin kişisel sınırlarını bilmesi, etkili iletişim becerileri kazanması, olumlu davranış geliştirmesi, iyi akran ilişkileri kurabilmesi konularında danışmanlık hizmeti kurumumuzca sağlanmaktadır.

2- Grup Psikoeğitim Programları: Katılımcıların kişisel veya kişiler arası problemleriyle başa çıkabilmeleri ve yaşayabilecekleri olası problemleri önleyebilmeleri amacıyla sistematik olarak yapılandırılmış oturumlardan oluşur ve psikolojik danışman tarafından yürütülür.

3- Seminerler: Sınav hazırlık süreçlerinde öğrencilere sınav tanıtımı, sınav kaygısı, meslek tanıtımları gibi seminerler verilir.

4- Ebeveyn Okulu: Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, iş birliğini artırmak amacıyla velilerimiz ile öğrencinin genel durumunu değerlendirme, sınav analizi gibi birçok konuda bireysel görüşmeler sağlanır. Velilerimizin yaşam boyu değişen rollere uyum sağlamalarını kolaylaştırmak amacı ile onlara yıl boyu seminer/eğitimler düzenlenir.

Call Now Button0 312 287 87 24